Kur Fillon Big Brother Albania 9 ?


“Big Brother” do të rikthehet pas një pauze relativisht të gjatë. Publikut të tij i ka munguar shumë dhe ndaj kurioziteti është më i madh se ndonjëherë më parë.

Me ne fund nje lajm zyrtar dhe njekohesisht nje lajm i mire per adhuruesit e BBA9 . Big Brother Albania 9 Live fillon ne muajin Mars. Ky eshte nje lajm i konfirmuar nga vete prezantuesja i 7 edicioneve te kaluara Arbana Osmani . Ajo ka thene qe edicionin e 9 do e prezantoje ajo duke e shtuar keshtu dhe me teper dashurine e shikueseve per kete program (Kujtojme qe edicioni 8 eshte prezantuar Nga Ledion Lico) . Tashme per te gjithe ju fansa me ne fund u be e ditur kur do filloje Bigu.Pritshmerite jane te larta por Top-Channel garanton nje super program tashme dhe me prezantuesen e dashur nga te gjithe.

Qendroni me webfaqen tone per me shume lajme rreth BB Albania 9, ju premtojme qe lajmet do i sjellim me shpejtesin e Drites! Gjithashtu mos harroni ta pelqeni faqen tone ne Facebook per me shume njoftime. Ju faleminderit!

Big Brother Albania 9 Fillon Me...

“Big Brother” do të rikthehet pas një pauze relativisht të gjatë. Publikut të tij i ka munguar shumë dhe ndaj kurioziteti është më i madh se ndonjëherë më parë.

Me ne fund nje lajm zyrtar dhe njekohesisht nje lajm i mire per adhuruesit e BBA . Big Brother Albania 9 Live fillon ne muajin Mars. Ky eshte nje lajm i konfirmuar nga vete prezantuesja i 7 edicioneve te kaluara Arbana Osmani . Ajo ka thene qe edicionin e 9 do e prezantoje ajo duke e shtuar keshtu dhe me teper dashurine e shikueseve per kete program (Kujtojme qe edicioni 8 eshte prezantuar Nga Ledion Lico) . Tashme per te gjithe ju fansa me ne fund u be e ditur kur do filloje Bigu.Pritshmerite jane te larta por Top-Channel garanton nje super program tashme dhe me prezantuesen e dashur nga te gjithe.Per cdo te re mbi BBA , ju kujtojme te na ndiqni ne Webin tone.

Arbana Osmani zbulon detajet për Big Brother Albania 9

Big Brother Albania 9 – Prezantuesja e njohur e “Top Channel”, Arbana Osmani do të jetë sërish drejtuese e spektaklit ‘Big Brother Albania’ që pritet të nisë së shpejti.

Osmani, e cila sapo ka mbyllur sezonin e parë të emisionit “Dua të të bëj të lumtur”, gjatë një interviste në emisionin “Pasdite në Top Channel”, ka folur për Big Brother.

“Ndryshe nga të gjitha vitet e tjera, këtë vit, së bashku me Alessia­n, e cila do të vazhdojë të jetë autore e Big Brother, është menduar që të jetë një program që do të përcjellë vlera” ka thënë ajo. Arbana, tha se Big Brother do të fokusohet tek dashuria, ndaj edhe janë më të hapura pjesëmarrjet në ҫift: të dashur, të fejuar, të martuar.

Por nuk është kjo e vetmja risi. “I gjithë mekanizmi do të jetë ndryshe, pra do të jetë si një çorape e kthyer mbrapsht. Nëse më përpara kërshëria ka qenë “a do ketë lidhje brenda në Big Brother” dhe “a do kryhen marrëdhënie seksuale në Big Brother”, këtë vit, me sa di unë, nuk do të lejohen njerëzit që të kryejnë seks në Big Brother, është rregull i padiskutueshëm. Nëse thyhet, ata do të përjashtohen” tha ajo.

Juria qe po përzgjedhë konkurrentët e Big Brother Albania 9 !!

“Big Brother Albania 9” , 

do të rinisë së shpejti. Janë hapur audicionet për të gjithë ata që dëshirojnë të jenë pjesëmarrës dhe është bërë publike edhe juria, që do të përzgjedhë të duhurit. Këtë vit në shtëpinë e famshme do të hyjnë edhe çifte, të cilët do të luftojnë gjithashtu për fitoren dhe çmimin.
Në juri do të jetë Edmond Dragoti, Anis Brahimi dhe Erald Pashaj.
Puna ka nisur! Audicionet Vazhdojn  ne qytetet me poshte kush don aplikoje.....


Tiranë  :   Big Brother pret të gjithë të dashuruarit, ata që janë bashkë prej një muaji ose prej vitesh për një audicion të ri.
Ditën e hënë 30 janar tek Piramida nga ora 11:00 - 20:00.

Big Brother do të shkojë për të bërë audicione në:


 Shkup :   Për të aplikuar për audicionet e Shkupit, mund të kontaktoni në numrin +355 684050817

Foto e jurisë:


Risitë dhe ndryshimet ne Big Brother Albania 9

   Big Brother Albania 9 – Arbana Osmani rimerr frenat e “reality show”, të gjitha risitë e programit me personazhe që “luajnë” me jetën e tyre “Big Brother” do të rikthehet në fillim të vitit 2017, në edicionin e tij të nëntë, pas një viti mungesë.

Moderatorja Arbana Osmani do të rimarrë frenat e drejtimit të spektaklit më të ndjekur të ekraneve tona, i cili u prezantua nga Ledion Liço, pas shkëputjes së saj për sjelljen në jetë të djalit, Jon.

Lajmi i parë se spektakli nuk do të organizohej më, u përmbys nga një tjetër lajm pasues, se “Big Brother” do të rikthehej për publikun në sezonin e ri të vjeshtës 2016-1017. Por organizatorët, për shkak të programacionit të ngjeshur, kanë vendosur ta shtyjnë këtë “reality show” për në fillim të vitit 2017, pas përfundimit të spektaklit “Dua të të bëj të lumtur”, që prezantohet po nga Arbana Osmani.

Edhe pse u fol se edicioni i ri do të realizohej me personazhe VIP në Shqipëri, duket se produksioni i këtij formati ka menduar t’i qëndrojë besnik skemës së vjetër.

Kështu, “Top Channel” ka bërë të ditur rinisjen e audicioneve në rrethe për përzgjedhjen e lojtarëve të edicionit të nëntë të “Big Brother”. Por cila do të jetë veçantia e këtij edicioni të ri, në prag të dekadës së parë të spektaklit? Një njoftim në faqen e “Top Channel” i jep spektaklit një orientim nga marrëdhëniet e dashurisë apo martesat, pasi fton personat e fejuar prej një muaji ose shumë vitesh, por edhe ata që kërkojnë dashurinë, t’i drejtohen audicionit. Ky njoftim është perceptuar në rrjetet sociale si një spektakël që mund të shërbejë shumë mirë si “agjenci lidhjesh dashurie apo dhe martesash”.

Prej vitesh ky program ka marrë natyrshëm këtë drejtim, brenda të cilit janë krijuar histori romantike dashurie, një prej tyre madje ka shkuar dhe në martesë, pikërisht lidhja mes Ogren Ballukut dhe Neda Karafilit. Shprehimisht, njoftimi i produksionit është ideuar në këtë mënyrë: “Jeni të fejuar prej 1 muaji apo prej shumë vitesh?

Jeni single dhe ëndërroni të gjeni dashurinë? Këtë vit ‘Big Brother’ hap dyert e shtëpisë edhe për ju”.

Ndërkohë janë publikuar datat e audicioneve për lojtarët e ardhshëm, që nisin më 6 janar në Tiranë dhe mbyllen në Shkup më 5 shkurt, shkruan ‘Panorama’. Aplikantët që duan të marrin pjesë në këto audicione, duhet të shkruajnë emër, mbiemër, numrin e telefonit dhe cilit qytet i përkasin.Big Brother Albania 9 – Arbana Osmani rimerr frenat e “reality show”, të gjitha risitë e programit me personazhe që “luajnë” me jetën e tyre “Big Brother” do të rikthehet në fillim të vitit 2017, në edicionin e tij të nëntë, pas një viti mungesë.

Moderatorja Arbana Osmani do të rimarrë frenat e drejtimit të spektaklit më të ndjekur të ekraneve tona, i cili u prezantua nga Ledion Liço, pas shkëputjes së saj për sjelljen në jetë të djalit, Jon.

Lajmi i parë se spektakli nuk do të organizohej më, u përmbys nga një tjetër lajm pasues, se “Big Brother” do të rikthehej për publikun në sezonin e ri të vjeshtës 2016-1017. Por organizatorët, për shkak të programacionit të ngjeshur, kanë vendosur ta shtyjnë këtë “reality show” për në fillim të vitit 2017, pas përfundimit të spektaklit “Dua të të bëj të lumtur”, që prezantohet po nga Arbana Osmani.

Edhe pse u fol se edicioni i ri do të realizohej me personazhe VIP në Shqipëri, duket se produksioni i këtij formati ka menduar t’i qëndrojë besnik skemës së vjetër.

Kështu, “Top Channel” ka bërë të ditur rinisjen e audicioneve në rrethe për përzgjedhjen e lojtarëve të edicionit të nëntë të “Big Brother”. Por cila do të jetë veçantia e këtij edicioni të ri, në prag të dekadës së parë të spektaklit? Një njoftim në faqen e “Top Channel” i jep spektaklit një orientim nga marrëdhëniet e dashurisë apo martesat, pasi fton personat e fejuar prej një muaji ose shumë vitesh, por edhe ata që kërkojnë dashurinë, t’i drejtohen audicionit. Ky njoftim është perceptuar në rrjetet sociale si një spektakël që mund të shërbejë shumë mirë si “agjenci lidhjesh dashurie apo dhe martesash”.

Prej vitesh ky program ka marrë natyrshëm këtë drejtim, brenda të cilit janë krijuar histori romantike dashurie, një prej tyre madje ka shkuar dhe në martesë, pikërisht lidhja mes Ogren Ballukut dhe Neda Karafilit. Shprehimisht, njoftimi i produksionit është ideuar në këtë mënyrë: “Jeni të fejuar prej 1 muaji apo prej shumë vitesh?

Jeni single dhe ëndërroni të gjeni dashurinë? Këtë vit ‘Big Brother’ hap dyert e shtëpisë edhe për ju”.

Ndërkohë janë publikuar datat e audicioneve për lojtarët e ardhshëm, që nisin më 6 janar në Tiranë dhe mbyllen në Shkup më 5 shkurt, shkruan ‘Panorama’. Aplikantët që duan të marrin pjesë në këto audicione, duhet të shkruajnë emër, mbiemër, numrin e telefonit dhe cilit qytet i përkasin.

Fillojne Audicionet Per Big Brother Albania 9

Big Brother Albania 9 – Kemi pritur nje kohe te gjate per fillimin e ri te edicionit te big brother albania 9. Dhe si duket Big Brother tashme eshte me afer se kurre.

Audicionet per kete edicion kan filluar, me poshte i keni te gjitha te dhenat per audicionet e big brother albania 9
.

Per me shume informacione dhe per me te rejat rreth BB Albania na vizitoni ne kete faqe si dhe na ndjekin ne rrjetet sociale.

 Prishtinë 21 Janar, 13:00 - 20:00

                                22 Janar, 10:00 - 17:00
                                Hotel "Sirius"

Shkup 11, 12 Shkurt

Big Brother Albania 9 Rikthehet Ne Top Channel 2017!!

Së shpejti në Top Channel rinis spektakli më i ndjekur i shqiptarëve kudo ndodhen.
Nëse dëshiron famë, pushtet dhe para’, ateherë apliko tani për të qenë pjesë e eksperiencës më të jashtëzakonshme të jetës tënde, prej së cilës asgjë nuk do të jetë si më parë.

Koha është tani! “Big Brother 9” së shpejti vetëm në Top Channel!

Kliko Ketu Per Te Alplikuar BBA9


Veseli, djali nga Prizreni është fituesi i edicionit të fundit të “Big Brother Albania”. Se kur do nisë spektakli kjo akoma nuk është caktuar.